Galatasaray’ın Sponsoru Doğa Sigorta

Doğa Sigorta, Galatasaray erkek Basketbol Takımı’nın isim sponsoru oldu. Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ve Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kırmızı’nın katılımıyla, Ali Sami Yen Spor Kompleksi – Türk Telekom Stadyumu’nda gerçekleşen basın toplantısında sponsorluk anlaşmasına dair imzalar atıldı.

İki taraf arasındaki anlaşmaya göre, 2018/2019 ve 2019/2020 basketbol sezonu için geçerli olmak üzere, Galatasaray Erkek Basketbol takımının ismi “Galatasaray Doğa Sigorta” olacak. Ayrıca sarı kırmızı takımın forma önünde Doğa Sigorta logosuna da yer verilecek. Nihat Kırmızı, yaptığı açıklamada, Galatasaray’a ve spora destek vermeye devam edeceklerini belirterek, “Hedefimiz gençlerin sporu sevmesine yardımcı olmak” dedi.

Amacımız daha fazla genç yeteneğin basketbola kazandırılması

Doğa Sigorta’nın sosyal sorumluluk bilinci yüksek bir şirket olduğunu vurgulayan Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kırmızı ise, bu kapsamda Galatasaray’a ve spora destek vermeye devam edeceklerinin altını çizdi. Kırmızı, şunları söyledi: “Amacımız gençlerin basketbola ilgisinin artması ve daha fazla genç yeteneğin basketbola kazandırılması olacak. 2015-2016 sezonunda EuroCup Şampiyonu olan Galatasaray’ın bu başarılarını tekrar etmesini ve hatta daha yükseklerine ulaşmasını istiyoruz. Umarım uluslararası bir kupayı kaldıran Galatasaraylı basketbolcuların göğsünde Doğa Sigorta’nın logosu olur. Bizim için en büyük sevinç kaynağı da bu olacak. Hem bugünü hem de geleceği düşünerek bu sponsorluğa imza attık. Genç oyuncuların yetişmesinden kulüp düzeyinde uluslararası başarılara, Türkiye’de basketbol sporunun gelişimine ve takipçisinin artmasına da katkı sağlamak istiyoruz.”

seo