İSTANBUL AYVANSARAY ÜNİVERSİTESİ 2020-21 Akademik Açılış ve Onurlandırma Töreni Gerçekleşti

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nde 2020-2021 Akademik Açılış ve Onurlandırma Töreni 22 Ekim 2020 tarihinde Kazlıçeşme Kampüsü’nde gerçekleşti.
Açılış konuşmasını İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Çakır’ın gerçekleştirdiği törende Covid-19 önlemleri alınarak akademik ve idari personel ile bir araya gelindi.
Prof. Dr. Osman Çakır konuşmasına İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nde olmaktan gurur ve mutluluk duyduğunu açıklayarak başladı.
Çakır, “İstanbul Ayvansaray Üniversitesi genç bir üniversite olmasına rağmen çok yol kat ettik. 1 yıl içerisinde üniversitemizde çok büyük değişiklikler gerçekleştirildi ve öğrencilerimizin yararına olacak atılımlarda bulunuldu” dedi.
İçerisinde bulunduğumuz pandemi sürecine, hızla uzaktan eğitim sürecini başlatarak, en erken adapte olan üniversiteler arasında yer aldığının altını çizen Prof. Dr. Osman Çakır, “Kampüsümüzde öğrencilerimizi görmeyi çok özledik. Umarım yeni dönemin sonunda büyük bir mezuniyet töreni ile yeniden bir araya geleceğiz” sözleri ile konuşmasına son verdi.
Mütevelli Heyeti Başkanı Nihat Kırmızı konuşmasına “Üniversitemizin pandemi sürecinde hızlı ve doğru planlar ile ilerlemesi sonucu olumsuz sonuçlardan uzak bir dönem geçirmesinden memnun olduğunu” belirterek başladı. “Unutulmamalıdır ki kurumları ölümsüzleştiren değişime ve gelişmelere ayak uydurabilmeleridir” sözleriyle devam eden Kırmızı, beklenti ve hedeflerini ise şu şekilde açıkladı;
“Şartlar ve gelişmeler ne olursa olsun değişime ayak uyduran araştırmacı uluslararası iş birlikleri ve uluslararası yayınları üst düzeyde olan bir üniversite olma hedefinden asla sapmayacağız.

Siz değerli akademisyenlerimizden de beklentim üniversite ve öğrenci odaklı olarak, zamanınızı üniversitede öğrencilerimizin yararına olacak çalışmalarda kullanmanızdır. Üniversitemiz adına ulusal ve uluslararası yayınlar ve çalışmalar yaparak üniversitemizin uluslararası saygınlığının artmasına katkı sağlamanızdır.
Amacımız Büyüyen ve gelişen Türkiye’nin, dünyada ve yakın coğrafyasındaki rolünün daha çok öne çıkması için toplumumuza gerek profesyonel veya girişimci yaşamlarında, gerekse sosyal yaşamlarında aranan, araştırmacı, başarılı, çağdaş bireyler yetiştirmektir.”

Tören, unvanı yükselen akademisyenlerimizin cübbe giydirme merasimi ile devam etti.

İlk olarak Mütevelli Heyet Başkanı Nihat Kırmızı, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Mimarlık bölümüne atanan Prof. Dr. Dilay Güney’e cübbesini giydirdi.

Prof. Dr. Osman Çakır; İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Yeni Medya ve İletişim bölümüne atanan, Prof. Dr. Barış Bulunmaz, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü olarak atanan Dr. Öğretim Üyesi Tayfun Güven, Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği bölümüne atanan, Dr. Öğretim Üyesi Elif Pınar Hacıbeyoğlu, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı bölümüne atanan Dr. Öğretim Üyesi Özlem Şimşek Esin’in akademik cübbelerini giydirdi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rehat Faikoğlu; Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı bölümüne atanan Dr. Öğretim Üyesi Sevgi Aka, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı bölümüne atanan Dr. Öğretim Üyesi Tuğba Renkçi Taştan, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Çizgi Film ve Animasyon bölümüne atanan Dr. Öğretim Üyesi Zeynep Özge Kalyoncu, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Çizgi Film ve Animasyon bölümüne atanan Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Dolunay’a akademik cübbesini giydirdi.

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celalettin Yavuz; İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümüne atanan Dr. Bora Gündüzyeli, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Havacılık Yönetimi bölümüne atanan Dr. Öğretim Üyesi Caner Şentürk, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Havacılık Yönetimi bölümüne atanan Dr. Öğretim Üyesi Can Burak Nalbantoğlu, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümüne atanan Dr. Öğretim Üyesi Elvan Karaman, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Yeni Medya ve İletişim bölümüne atanan Dr. Öğretim Üyesi Nur Esra Atmaca’ya akademik cübbelerini giydirdi.
Prof. Dr. Barış Bulunmaz ise; Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Rekreasyon bölümüne atanan Dr. Öğretim Üyesi Faruk Salih Şeker’in akademik cübbesini giydirdi.
2020-2021 Akademik yılı açılış töreni klasik müzik dinletisi ve kokteyl ardından son buldu.

 

Comments are closed.

seo