Yeme-İçme Sektöründeki Nitelikli Mezun Sorunu Çözülüyor

Yeme-içme sektöründeki nitelikli mezun sorunu çözülüyor

İstanbul Topkapı Üniversitesi sosyal sorumluluk niteliğinde çok önemli bir iş birliğine imza attı. Aşçılık programı ile Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümüne özel Şişli’de açtığı yerleşkeyle adeta gastronomi üssü kuran İstanbul Topkapı Üniversitesi, geleceğe, sektörlere ve insana yatırım yapmaya devam ediyor. Üniversiteye gidemeyen ancak mesleki eğitim almak isteyen gençler için Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi (USLA) ile iş birliğine giden İstanbul Topkapı Üniversitesi, sertifikalı eğitim programı başlatıyor.

Ayrıca yapılan iş birliği ile birlikte İstanbul Topkapı Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ile Aşçılık Programı öğrencileri USLA ile birlikte uygulamalara katılacak. Yeme-içme sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücü, İstanbul Topkapı Üniversitesi-USLA iş birliğinde karşılanacak.

UYGULAMA ALANI AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI

Sektörü yakından ilgilendiren iş birliği anlaşmasının yanı sıra USLA uygulama alanının açılışı da gerçekleştirildi. Törene İstanbul Topkapı Üniversitesi Nihat Kırmızı, İstanbul Topkapı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emre Alkin, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ile Aşçılık Programı akademisyenleri, USLA Kurucularından Bora Pekşen, USLA Akademi Genel Koordinatörü Hülya Acar katılım sağladı.

‘SEKTÖR İLE NİTELİKLİ İŞGÜCÜ ARASINDA ÖNEMLİ BİR BAĞ KURUYORUZ’

Tören sırasında açıklamalarda bulunan İstanbul Topkapı Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Nihat Kırmızı, “Üniversitemiz gastronomi alanında çok önemli bir kurum. Eğitimin önemli süreçlerinden olan uygulama, staj ve istihdam konularında adım atmak oldukça değerli. USLA kendisini uluslararası alanda kabul ettirmiş, gastronomi alanında eğitim veren çok önemli bir kuruluş. Bu nedenle Kanyon Kampüsünde önemli bir iş birliği gerçekleştirdik. İş birliğimiz yalnızca burada çizilen çerçevede kalmayacak. Çünkü bizler öğrencilerimizin uygulama alanı bulmasını ve mezun olduktan sonra iş arayan değil talep edilen profesyoneller olmasını istiyoruz. Öğrenci ve mezunlarımızın istihdam edilmesi; sektörün ise ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün yetiştirilmesi noktasında Üniversitemiz önemli bir konumda bulunuyor. USLA’ya kıymetli iş birliklerinden dolayı teşekkür ederiz.” değerlendirmesinde bulundu.

‘SEKTÖRE DENEYİMLİ MEZUNLAR YETİŞTİRİLMESİNE KATKI SAĞLAYACAĞIZ’

USLA Akademi Genel Koordinatörü Hülya Acar ise yapılan iş birliği ile birlikte tam bir eğitim kurumu olduklarını ifade etti. Acar, “Çok önemli bir iş birliği yaptık. İstanbul Topkapı Üniversitesi öğrencilerine staj olanağı sağlayacağız. Amacımız yeme-içme sektörüne, üniversite yaşamını bizle birlikte tamamlayacak deneyimli mezunlar yetiştirmektir. Çok mutluyuz.” dedi.

 

Comments are closed.

seo