Nihat Kırmızı Kimdir ?

Doğa Sigorta ve finans, sağlık, gıda, eğitim sektörlerinde faaliyet gösteren Kırmızı Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı olan Nihat Kırmızı aynı zamanda İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanıdır.

Nihat Kırmızı ilk öğrenimini ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. Lisans eğitimini İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde yapmış ardından yüksek eğitimine devam ederek Marmara Üniversitesi S.B.E İşletme Bilim Dalı Muhasebe ve Finansman dalında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. İşletmelerde iç kontrol ve bağımsız denetim konusunda tez yazmıştır.

Kırmızı; New York’ta dil eğitimi almış ayrıca çeşitli alanlara yönelik birçok iş/eğitim sertifikasına da sahiptir olmuştur.

Profesyonel çalışmaları ile beraber güçlü girişimcilik yönü ön plana çıkmış olan Kırmızı 2003 yılı itibari ile sigortacılık alanında kurumsal satıştan, acenteliğe, sektörün birçok kademesinde görev almıştır.

Dış ticaret alanında Almanya’nın sektöründe öncü firmalarından Alberts Collection GMBH’nin Türkiye ve Ortadoğu temsilciliğini yapmıştır. Alberts Collection markasıyla ülkemizden Almanya’ya oturma bankları ve şehir mobilyaları üretimi ve ihracatı yapmıştır.

2008 yılında telekomünikasyon sektöründe Doğa Grup çatısı altında faaliyet gösteren Doğa Telekom’da üst düzey yöneticilik yapmış, bu görevi ifa ederken üstlendiği çağrı merkezleri, internet ve VOIP servis sağlayıcılığı ve online eğitim gibi farklı alanlarda önemli projelere başarıyla imza atmıştır. Online eğitim alanının öncülerindendir.

2011 yılında yatırımına karar verilen Doğa Hospital Hastaneler Zinciri projesinin ilk adımı olan Doğa Hospital’ı 2012 yılı itibariyle faaliyete geçirerek yatırımlarına yeni bir yön vermiştir.

Aynı yıl içerisinde Yunanistan’da kurulan aylık 600 ton kapasiteli Trakya Serez Helal Et işleme tesislerini hayata geçirmiştir.

2013 yılında eğitim öğretim hayatına başlayan ve bünyesinde Anadolu Lisesi ile Sağlık Kolejleri bulunduran Mesleğim Eğitim Kurumlarının kurucusudur. Yine 2013 yılında Kırklareli merkezde yaş sebze ve meyve ihracatı projesini holding bünyesinde Agroberk Şirketiyle başlatmıştır.

2013 yılında, bugün ulusal ve uluslararası çapta faaliyet göstermekte olan Doğa Sigorta AŞ şirketinin kuruluşunu gerçekleştirmiş ve CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak şirketi sigortacılık sektörünün en büyük şirketlerinden biri haline getirmiştir. Kırmızı 2015 yılında ülkemizde ilk kez pencere modeliyle katılım sigortacılığı faaliyeti başlatmış ve katılım sigortacılığının öncülerinden biri olmuştur. Günümüzde yabancı ve yerli şirketler bu modeli örnek alarak bu siteme dahil olmuştur.

Girişimciliği gibi güçlü sosyal yönü de bulunan Nihat Kırmızı, vakıf, dernek, kulüp gibi çok sayıda sivil toplum kuruluşunda görev almış ve başkanlığını yaptığı Girişimci Fikirler Derneği aracılığı ile birçok girişimciye yönelik sertifika eğitimleri ve teşvik ile iş kurmalarını sağlamış, istihdamın artmasına katkıda bulunarak değerli girişimlerin hayat bulmasına destek olmuştur.

Kırmızının Girişimci olarak başlattığı şirketlerde bugün 1500 ün üzerinde personel görev yapmakta, bu şirketler sağlık, eğitim, sigortacılık, finans, gıda, bilişim alanları başta olmak üzere çeşitli sektörlerde 12 bölge müdürlüğü 2000 üzerinde acente ve bayi ağıyla 81 ilde hizmet vermektedir.

TÜSİAD üyesi de olan Nihat Kırmızı, sportif alanda da Galatasaray kongre üyeliği ve GSYİAD üyeliğini aktif olarak devam ettirmektedir.

Nihat Kırmızı; 1978 doğumlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

seo